Menu:

Aktuálně:

Nejsou žádné aktuality.

Starší novinky..


Není nová akce.

Kronika:
Střediskové z...
Fotogalerie:
Středisková v...

Rekonstrukce skautské základny

Dřevěné obložení klubovny č.10

Tato část úprav přišla na řadu jako úplně první. Časový harmonogram se nám vzhledem k náročnější přípravě našeho tábořiště posunul. Změny začali tedy až během letních prázdnin.

Najprve přišlo na řadu bourání a odstranění jedné nadbytečné příčky, čímž se prostor klubovny zvětšil. Dále odstranění lišt u stropu a podlahy. Pak už jsme mohli rozměřit nástěnky, které teď budou součástí nového obložení. Výhodou je že nijak nepřečnívají a zapuštěné v obložení vypadají prostě dobře. Následovala ještě příprava nové elektorinstalace. Staré pojistky nahradily moderní jističe. Klubovna měla problémy s častým vypadáváním pojistek. Neutáhla ani rychlovarnou konvici. To teď již neplatí.

Zbývalo již jenom to hlavní obložení. Úpravy jsme realizovali zhruba ve 3 lidech a strávili jsme na nich cca 50 člověkohodin. Výsledek vypadá úchvatně. Klubovna zevnitř vypadá velmi svěžím dojmem a velmi se prosvětlila, díky světlým palubkám, oproti původním stěnám. Oddíl světlušek se v opravené klubovně opět rychle zabydlel. Klubovna č.10 aktuálně převzala statut nejhezčí klubovny.

Rekonstrukce střech na klubovnami č.7 a č.8

Rekonstrukce začala až těsně před koncem září. Slibované dodací lhůty od distributora plechových střech, které jsme měli v plánu použít bohužel vzali za své. Objednaný materiál, který jsme očekávali na začátku srpna byl potvrzen až na poslední zářijový týden. Připravili jsme se tak na perný víkend. Věděli jsme že musíme obě střechy zvládnout během jednoho víkendu. 5 statečných tak nastoupilo jednoho chladného sobotního rána na celodenní dřinu.

Při sundávání střech jsme teprve zjistili celou míru poškození původních střech a bylo nám jasné, že výměna přišla opravdu včas. Původní krytina byla velmi křehká a plná děr. Po sundání původní krytiny jsme začali upravovat střešní latě. Původní latě nebyly v potřebných rozestupech a byly umístěny velmi řídce. Naštěstí se nám potvrdilo, že byly v dobrém stavu a tak jsme je po vytlučení mohli použít znovu. Stačilo nám tak koupit pouze polovinu potřebného počtu nových střešních latí.

Ke konci dne už byly latě na místě a začali jsme usazovat novou krytinu. Střecha se skládala z 16 částí. Během přichytávání střechy k latím jsme již začali sundávat krytinu i z druhé střechy, aby jsme druhý den měli již část připravenou. Po dokončení první střechy jsme zjistili jak jsou klubovny křivé. Původní stavitelé v tomto směru neodvedli dobrou práci. Výsledek každopádně vypadal uspokojivě. Domů nás nakonec vyhnala tma.

V neděli jsme měli již druhou střechu bez původní krytiny a hlavně jsme již měli hodně zkušeností z předešlého dne. Na druhé střeše byly latě naštěstí přitlučeny kratšími hřebíky a tak jejich sundání bylo rychlejší než na první střeše. Již kolem poledne jsme tak začali usazovat i druhou střechu. Tedy skoro o 3 hodiny dříve než v sobotu. Okolo 16 hodiny jsme tak zvládli dokončit naši práci. S výsledkem jsme byli spokojeni. Deště, které přišly v následujících dnech navíc ukázaly, že jsme naší práci odvedli dobře. Pod střechou je krásně sucho.

Zajištění provozu sociálního zařízení přes zimu

Poslední část projektu zbyla na opravdu chládný podzim. Kopání a ukláudání nové vodovodní trubky šlo z tuha. Mnohem snazší už pak bylo upevnění malého radiátoru, který bude v mrazech zajišťovat, že voda uvnitř buňky, nezamrzne. Jak vše bude fungovat uvidíme až začnou opravdové mrazy, ale jsme přesvědčeni, že vše poběží tak jak má. Poslední částí úpravy je pak přepnutí původního přívodu na náš nově vykopaný. Přepojení je realizováno ve sklepě městského bytového domu, který sousedí s naší skautskou základnou.

Rekonstrukce byla financována z dotací Královehradeckého kraje. Cekové náklady se vyšplhali na cca 75tis. Kč přičemž dotace od kraje činila 53tis. Kč.
Realizováno za finanční podpory Královehradeckého kraje